JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

RĪGAS GALERIJA
piedalās starptautiskā mākslas izstādē VIENNAFAIR 2011

12.05.2011. - 15.05.2011.


RĪGAS GALERIJA uzaicināta piedalīties prestižajā STARPTAUTISKAJĀ MŪSDIENU MĀKSLAS IZSTĀDĒ 7.VIENNAFAIR 2011 Vīnē – Eiropas kultūras metropolē, kura par savu interešu zonu pasludināja CENTRĀLĀS UN AUSTRUMEIROPAS VALSTU MĀKSLU.

Starptautiska žūrija izstādei atlasīja 127 galeriju no 26 pasaules valstīm. Rīgas Galerijas izstādē piedalīsies ar Ievas Iltneres izstādi APSĒSTĪBA / OBSESSION. Septiņos jaunos darbos autore analizē pasaules apsēstību ar kolekcionēšanu, krāšanu, arhivēšanu, saskatot šajā kultūras konservācijas procesa konfrontāciju ar mūsdienu ciparu tehnoloģiju iespējām. Iltneres versiju atbalsta arī dažu starptautiski atzītu laikmetīgās mākslas teorētiķu un kuratoru tēzes - ...mākslas pasaulē ir iespējams ļoti daudz...- Boris Groys un 54 Venēcijas Mākslsas Biennales komisāre un autoratīva mākslas žurnāla „Parkett” galvenāredaktore Bice Curiger .

Arī Vienna Fair paralēlā programma veltījusi vienu dienu performance mākslai.

Ieva Iltnere ir viena no spožākajām un radoši piepildītākajām savas paaudzes latviešu māksliniecēm. Autore izstādēs piedalās kopš 1978. gada. Ieva Iltnere ir radījusi savu tēlu sistēmu ar atpazīstamu un spilgti individuālu rokrakstu. Viņas formālā stila izvēli ietekmē uz gleznieciskiem pustoņiem balstīta askētiska krāsu skala, raksturīgs klusināts kolorīts un diskrēta intonācija.

Šogad Vīne piesaistīja 21 ievērojamu starptautiski atzītu kuratoru sadarbībai ar privātām kolekcijām, lai parādītu viņu redzējumu par privātas krāšanas sasniegumiem. Izstāde CURATED BY_VIENNA 2011_EAST BY SOUTH WEST notiks 21 Vīnes galerijā. Savu redzējumu par mūsdienu mākslas kolekcionēšanu tajās demonstrēs René Block, Joseph Backstein un daudzi citi. Rumāņu kuratore Lilian Popescu izstādei Knoll Galerie Wien atlasīja divu latviešu autoru darbus no privātkolekcijām – Harijs Brants, Ritums Ivanovs.

Kuratore: Inese Riņķe


 


Vairāk informācijas: http://www.viennafair.at/en/presse/pressetext.html?id=932 un http://www.curatedby.at/index_en.html

IEVA ILTNERE. Kolekcija I. 2011IEVA ILTNERE. Zudušo laiku meklējotIEVA ILTNERE. Vinils. 2010IEVA ILTNERE. Par mākslu. 2011IEVA ILTNERE. Arhīvs. 2011IEVA ILTNERE. Trofejas. 2010IEVA ILTNERE. Harizma. 2009