JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

MĀKSLAS TERITORIJA
Latviešu laikmetīgās mākslas izstāde LR Prezidenta oficiālās vizītes Maskavā laikā

20.12.2010. - 30.12.2010.

Volkhonka mākslas centrs (Volkhonka Fine Arts Centre) - Volkhonka 15, Maskava / Krievija

Edvards Grūbe, Inta Celmiņa, Ilmārs Blumbergs, Līga Purmale, Ieva Iltnere, Frančeska Kirke, Sandra Krastiņa, Helēna Heinrihsone, Ivars Heinrihsons, Dace Lielā, Barbara Gaile, Ritums Ivanovs

Latvijas Republikas vēstniecība Krievijas Federācijā un Latvijas Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar „Rīgas Galeriju” rīko latviešu laikmetīgās mākslas izstādi „Mākslas teritorija”, kas tiks atklāta Latvijas Valsts prezidenta oficiālās vizītes Krievijas Federācijā ietvaros un norisināsies Maskavā Volkhonka mākslas centrā (Volkhonka Fine Arts Centre).

Izstādes patronese ir Latvijas Valsts prezidenta kundze Lilita Zatlere, kura vienmēr aktīvi iesaistās un atbalsta Latvijas Valsts prezidenta izvirzītās prioritātes, uzņemoties sabiedriskus patronāžas pienākumus dažādos ar izglītību, ģimenes vērtībām un labklājību, mūziku un mākslu saistītos projektos. Lilita Zatleres kundze ir patiesi gandarīta, ka vizītes laikā Krievijas Federācijā Maskavas mākslas gardēži varēs baudīt izcilu Latvijas gleznotāju darbus.

„Rīgas Galerija” izstādei atlasījusi 12 autoru 21 mākslas darbu - latviešu mākslas pirmā lieluma zvaigžņu sniegumu no Edvarda Grūbes abstraktā ekspresionisma līdz Rituma Ivanova fotoreālismā un opārtā balstītām gleznām. Izvēlētie darbi ir daļa no mākslinieku veiksmīgām personālizstādēm Latvijas Nacionālajā Mākslas Muzejā, muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” un ekspozīcijām nozīmīgās starptautiskās izstādēs. Divi no šiem autoriem – Līga Purmale un Ritums Ivanovs – ir vienīgie Latviešu laikmetīgās mākslas pārstāvji, kuru darbi tikuši izstādīti un izsolīti Sotheby`s Londonā izstādē – izsolē (2009).Vairāk par notikumu:

http://www.tvkultura.ru/news.html?id=542568&cid=46


IEVA ILTNERE. Hintertux