JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

RĪGAS GALERIJA SOTHEBY’S IZSOLE LONDONĀ

05.06.2009. - 09.06.2009.

 RĪGAS GALERIJA SOTHEBY’S IZSOLE LONDONĀ 9. JŪNIJĀ.
 

Izstāde apskatāma no 5. līdz 9. jūnijam (2009)
Izsole - 9.jūnijā (2009) 11:00
SOTHEBY'S LONDONĀ
34-35 New Bond Street, London W1A 2AA, UK

Pirmo reizi Latvijas laikmetīgās mākslas autoru Līgas Purmales un Rituma Ivanova darbi piedalīsies starptautiskā izsoļu nama Sotheby`s rīkotā izstādē-izsolē 9. jūnijā Londonā.
Bezprecedenta notikuma ideja parādīt plašu Latvijas laikmetīgās mākslas kolekciju starptautiskai auditorijai radās Sotheby's Austrumeiropas un krievu mākslas departamenta direktorei JOANNA VICKERY. Pirms pusotra gada 11. Starptautiskajā mākslas izstādē ART MOSCOW viņa bija pārsteigta par mūsu autoru visaugtāko māksliniecisko sniegumu un pārliecinoši prognozēja šīs idejas realizāciju dzīvē. Pagājušā gada decembrī viņas uzdevumā Rīgas Galeriju apmeklēja mākslas doktore ALLA ROSENFELD, kas ir pazīstama krievu un Baltijas nonkonformisma un konceptuālās mākslas eksperte, Sotheby's Krievu glezniecības New York departamenta vice prezidente, Norton and Nancy Dodge kolekcijas kuratore (pastāvīgā ekspozīcija Jane Voorhees Zimmerli Art Museum, Rugers University, Ņujorka / ASV), katalogu, grāmatu autore un teicama latviešu mākslas mazinēja. Arī viņas viedoklis bija - latviešu autoru darbi pelna visaugstāko novērtējumu.
Dalība Sotheby's ir nopietna indikācija latviešu mākslas tirgus starptautiskai attīstībai. Kā zināms Sotheby's ir galvenais ''spēlētājs'' pasaules mākslas tirgū un tādi atpazīstami vārdi kā Damien Hirst, Gerhard Richter, Mark Rothko u.c. pasaules slavas virsotnes iekarojuši piedaloties tieši šajās izsolēs.
Sotheby's izsoles ir pasaules mākslas kolekcionāru, uzņēmēju un pētnieku uzmanības centrā. Šis notikums tiek plaši aprakstīts visos pasaules masu mēdijos un tieši šajās izsolēs profesionāļu noteiktās un kolekcionāru akceptētās mākslas darbu cenas ir arī ekvivalents mākslas kvalitātei.
Tiek izdoti arī Sotheby's izsoļu katalogi, kurus saņem starptautiskie mākslas kolekcionāri un pētnieki.
Jūnija Londonas Sotheby`s katalogā tiks publicēti Līgas Purmales un Rituma Ivanova darbi no Rīgas Galerijas kolekcijas.
On-line katalogs no 11. maija. Sotheby’s ( www.sothebys.com -  sadaļā the contemporary Russian on-line catalogue)
Finanšu krīzes ietekmē Sotheby`s lielajos plānos tika ieviestas korekcijas un atsevišķās Latvijas mākslas sekcijas vietā organizatori pieņēma lēmumu sākt ar divu Latvijas autoru darbiem:

      LĪGA PURMALE "Saturday Night Movie" (2005-2009,120 x 160 cm, audekls / eļļa)          

       RITUMS IVANOVS "Frame 05" (2002, 150x185 cm, audekls / akrils)

Izsoļu sākuma cenas šiem darbiem ir noteiktas no 8.000 - 12.000 GBP


ATBALSTA - ERAF/ ES (Nr.L-ĀTA-09-0013)    
Līga Purmale. Saturday Night MovieFrame 05