JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

ARNIS BALČUS

Latviešu fotogrāfs Arnis Balčus strādā ar strīdīgiem jautājumiem, kas skar personīgo un kolektīvo identitātāti, atmiņas un vēsturi. Viņa pēdējā darbā „Amnēzija” mākslinieks inscenē dažādus rituālus, kas sociālo un politisko pārmaiņu rezultātā ir izzuduši no mūsu ikdienas. Šīs situācijas raksturo pēdējo trīsdesmit gadu latviešu un citu post-padomju valstu iedzīvotāju dzīvesveidu. Kolektīvā amnēzija – piespiedu vai brīvprātīga atsevišķu atmiņu apspiešana, kas tikusi praktizēta pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas – gan, lai noliegtu latviešu padomju identitāti, gan, lai pārvarētu atkārtotas politiskās un ekonomiskās neveiksmes.Rīgas Galerijas 1. un 2. stāvā no 2006. gada 6. līdz 26. septembrim bija skatāma Arņa Balčus personālizstāde „Epizodes”. Tā bija Londonā strādājošā latviešu mākslinieka pirmā personālizstāde Rīgas Galerijā. Autora nākamā personālizstāde "Ziedi" Rīgas Galerijā gaidāma 2008. gada janvārī.
“Epizodes” krasi atšķirās no iepriekšējās momentuzņēmumu foto stilā veidotās sērijas „Myself, Friends, Lovers and Others“ („Es, draugi, mīļākie un citi“), kura bija eksponēta Arņa Balčus personālizstādē Valsts mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls radošajā darbnīcā, un ar kuru autors ieguva plašu publicitāti ārpus Latvijas.
Šajā projektā Balčus izmantoja B kategorijas filmu estētiku un komiksu mediju, lai veidotu stāstus melnbaltās fotogrāfiju sērijās, apspēlējot stereotipiskus un banālus sižetus par mīlestību, naidu, labo un ļauno, seksu un vardarbību, tos apvēršot un radot jaunu asociāciju virkni. Autors runāja par sievietes seksualitātes spēku un sagroza tradicionālos priekšstatus par sieviešu un vīriešu lomu sadalījumu.


Arnis Balčus piedalās izstādēs kopš 1994. gada. Māksliniekam bijušas personālizstādes Giedre Bartelt galerijā Berlīnē (2007., 2003), Matthew Bown galerijā Londonā (2005., 2006), Valsts mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (2004), Vīnes Fotogalerijā (2004) u.c. Viņš piedalījies tādās nozīmīgās grupu izstādēs kā Starptautiskā laikmetīgās mākslas izstādē Art Moscow Maskavā (2007., 2006), izstādē “Ķermeņa spēks” Rīgas Galerijā (2006), grupu izstādēs Giedre Bartelt galerijā Berlīnē (2004., 2005), Latvijas Laikmetīgā mākslas centra organizētajā izstādē “Kas ir svarīgi?” (2004), II Ars Baltica fototriennālē (1999) u.c.

IZSTĀDES

ZIEDI
EPIZODES

ARNIS BALČUS. Pašportrets ar AnduARNIS BALČUS. No foto stāsta "Ienaidnieks iekšpusē"ARNIS BALČUS. No foto stāsta "Ienaidnieks iekšpusē"ARNIS BALČUS. No foto stāsta "Ienaidnieks iekšpusē"ARNIS BALČUS. Ghost From the Last SummerARNIS BALČUS. No foto stāsta "Nogalināšanas trakums"ARNIS BALČUS. No foto stāsta "Nogalināšanas trakums"ARNIS BALČUS. No foto stāsta "Nogalināšanas trakums"ARNIS BALČUS. RoseARNIS BALČUS. Sword fernARNIS BALČUS. PoinsettiaARNIS BALČUS. MatthiolaARNIS BALČUS. GerberaARNIS BALČUS. Bez nosaukuma, RīgaARNIS BALČUS. Bronvina. Londona