JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

HENRIHS VORKALS
TIME

09.10.2008. - 01.11.2008.

 HENRIHS VORKALS
Personālizstāde TIME. Retrospekcija.
09.10.2008- 01.11.2008
RĪGAS GALERIJAS 1. un 2. stāvā


  Izstādes ”TIME” nosaukumā Henrihs Vorkals apspēlē ASV ietekmīgā žurnāla „TIME” metaforisko un reālo nozīmi ietekmējot un atspoguļojot pasaules procesus. „Time” ir izstādes zīme un logo. Visu izstādi var raksturot kā autora „dzīves stāstu un vizuālo grēksūdzi” un nebeidzamu reflektēšanu par dzīves aktualitātēm. (H.Vorkals)
  ”Time” ir arī paša mākslinieka programmatiska darba nosaukums, kas apliecina viņa ieinteresētību pasaules kultūrā, mūzikā, sociālos un politiskos procesos un kas tika eksponēts starptautiskajā mākslas biennālē Varšavā. Izstādē ir aplūkojami vairāk kā 40 Henriha Vorkaļa daiļradē nozīmīgi darbi.
Henriha Vorkala radošā darbība izpaužas konceptuālās mākslas ietvaros, attīstot serigrāfijas un fragmentārisma principu, izmantojot zīmējumu, pasteli un akvareļa tehniku.
  Jau kopš 1960. gadiem mākslinieka radošās idejas un darbība veidojas spēcīgu ASV popkultūras impulsu iespaidā, kurus mākslinieks pastarpināti guvis no sev tuviem amerikāņu popārta mākslinieku darbiem - Endija Vorhola (Andy Worhol) un Roberta Raušenberga (Robert Rauschenberg). Henriham Vorkalam simpatizē ironija, kādu šie mākslinieki pauduši, interpretējot ar ASV politiskajiem un sociālajiem notikumiem saistītus sižetus.
Autors pievērsies arī mūzikas grupas Rolling Stones zvaigznei un leģendai – Mikam Džegeram (Mick Jagger), kura personība un viņa radītais tēls cilvēcīgi un intelektuāli fascinē autoru jau kopš 1960. gadu sākuma. Mākslinieks uzskata, ka Mika Džegera, kā arī Endija Vorhola personības ar savu radošo darbību ilustrē veselu laikmetu ne vien ASV vēsturē, bet visas pasaules mērogā. Tāpat Henrihs Vorkals turpina citēt un interpretēt franču glezniecības meistaru (Eduārs Manē) darbus, pretnostatot sevi un cita laika mākslas personības vienotā idejiskā koncepcijā.
  Henriha Vorkala (dz. 1946) radošā mākslas dzīve aizsākās 1960. gadu vidū. Mākslinieks piedalījies nozīmīga rakstura grupu izstādēs Latvijā un Eiropā, Latvijas mākslu reprezentējot tāda mēroga vizuālās mākslas notikumos kā Starptautiskā grafikas biennāle Kēnigsbergā (2000) un Starptautiskā plakātu biennāle Varšavā (2002). Henriha Vorkala personālizstādes vairākas reizes bijušās skatāmas Rīgas Galerijā – izstādes (1993, 1999), „Popārts ir miris” (2001; kopā ar Juri un Vilni Putrāmiem) un „Dzimis Amerikā” (2003), par kuru māksliniekam piešķirta Gada Balva 2003 nominācijā „Personālizstāde kādā no Latvijas galerijām”, un jaunākā personālizstāde "It's Andy Warhol" (2005).

  Henriha Vorkala mākslas darbi atrodas:
•    Nac. Mākslas muzeja kolekcijā,Latvija
•    Valsts Tretjakova galerijas Maskavā, Krievijas Federācija
•    Jane Voorhees Zimmerli Mākslas muzeja Ņujorkā, ASV
•    kā arī privātkolekcijās Latvijā un Eiropā.

Henriha Vorkala KATALOGA atvēršana
Šis ir pirmais izvērstākais izdevums, kas atspoguļo autora darbību un ilustrē mākslinieka daudzpusību un viņa spilgtās idejas. Kataloga apjoms ir 200 lpp, formāts - B4, autora daiļradi ilustrē 180 krāsu reprodukcijas, dokumentālās fotogrāfijas, mākslinieka biogrāfija un mākslas zinātnieku teksti, kas interpretē autora mākslu. Teksta autori - mākslas kritiķis, mākslinieks, Henriha Vorkala laika biedrs - Jānis Borgs un ASV universitātes profesors, mākslas zinātņu doktors, Jane Voorhees Zimmerly, Rugers Universitātes, Ņujorkā / ASV mākslas muzeja kolekcijas kurators Marks Allens Švēde, kas katalogam uzrakstījis pētījumu „Vai Latvijai var būt savs Endijs Vorhols?”. Kataloga maketa autors mākslinieks - Ojārs Pētersons. Kataloga teksts tulkots angļu valodā.
Kataloga izdevējs – RĪGAS GALERIJA.
Atbalsta – KKF.
Katalogs būs pieejams Rīgas Galerijā un grāmatu veikalos.


Vairāk informācijas par Henrihu Vorkalu skatīt sadaļā MĀKSLINIEKI
HENRIHS VORKALS. Time. 2001HENRIHS VORKALS. It'sAndy Warhol VHENRIHS VORKALS. MerilinaHENRIHS VORKALS. It's Andy Warhol IHENRIHS VORKALS. It's Andy Warhol VIHENRIHS VORKALS. It's Andy Warhol IIHENRIHS VORKALS. Flash artHENRIHS VORKALS. Love You LiveHENRIHS VORKALS. Polaroid IHENRIHS VORKALS. Polaroid IIHENRIHS VORKALS. Veltījums van Gogam IHENRIHS VORKALS. Veltījums van Gogam IIHENRIHS VORKALS. Vreltījums Fransisko GoijamHENRIHS VORKALS. Yes ( Rembranta Motīvs)HENRIHS VORKALS. Es mīlu Ņujorku IIHENRIHS VORKALS. I love New York IHENRIHS VORKALS. Waam IHENRIHS VORKALS. Whaam IVHENRIHS VORKALS. Es mīlu ŅujorkuHENRIHS VORKALS. KAABAHENRIHS VORKALS. Eduāra Manē motīvsHENRIHS VORKALS. Eduāra Manē gleznas testsHENRIHS VORKALS. Ticiāna gleznas testsHENRIHS VORKALS. LīdztekasHENRIHS VORKALS. Parīze IHENRIHS VORKALS. Parīze IIHENRIHS VORKALS. Parīze IIIHENRIHS VORKALS. Parīze IVHENRIHS VORKALS.HENRIHS VORKALS. You Can't Always Get What You Want IIHENRIHS VORKALS. Miks DžegersIzstāde Rīgas GalerijāIzstāde Rīgas GalerijāIzstāde Rīgas Galerijā