JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

PATENTU BIROJS
RĪGAS GALERIJAS projekts izstādē ART MOSCOW 2005

24.05.2005. - 29.05.2005.

RĪGAS GALERIJAS komanda un mākslinieks Gints Gabrāns ir atgriezušies no 9. Starptautiskās mākslas izstādes ART MOSCOW.

Starptautiskā laikmetīgās mākslas izstāde ART MOSCOW ir nozīmīga mākslas programma ar starptautisku reputāciju, kas norisinās nu jau devīto reizi. Izstādes dalībnieku skaits ir ierobežots un pakļauts starptautiskas žūrijas atlasei. Ekspertu vidū ir Venēcijas biennāles Krievijas ekspozīcijas kurators Josifs Bakšteins, Jekaterina Djogot (Maskava), Marats Gelmans (Maskava), Hanss Knolls (Vīne), Folkers Dīls (Berlīne) u.c. ievērojami mākslas kuratori.
Šogad puse no visiem izstādes ART MOSCOW dalībniekiem bija nozīmīgas Eiropas un Amerikas galerijas, kas reprezentē tādus izcilus māksliniekus kā Endijs Vorhols, Rojs Lihtenšteins, Tonijs Matelli, Deivids Lašapels. Mūsu autori varēja demonstrēt savu pasaules redzējumu, cieši blakus tādiem nozīmīgiem krievu mākslas metriem kā Iļja Kabakovs, Oļegs Kuļiks, tandēms Dubosarskis/Vinogradovs, Valērijs Košļakovs un citiem aktīviem, nozīmīgos Rietumeiropas mākslas projektos neiztrūkstošiem dalībniekiem.
Izstādes ART MOSCOW nekomerciālajā daļā šogad bija iekļauti:
Sanktpēterburgas mākslinieku projekts "Piterskie". Organizators – Marata Gelmana galerija.
Videomākslas projekts „Videoart. Situāciju komēdija”. Kuratore – Jekaterina Djogot.
Davida Teroganjana projekts “Aizdomās esošas personas”
Maskavas laikmetīgās mākslas kolekcionāru kluba darbu izstāde u.c.
ART MOSCOW programma ik gadu tiek papildināta ar starptautiskiem semināriem. Šogad izstādes ietvaros notika kolokvijs par tēmu „Krievu māksla ārzemēs” ar Viktora Miziano, Jaroslavas Bubnovas, Jekaterinas Djogot, Germano Selana un Bart de Bare piedalīšanos.
Pēc oficiāliem datiem šogad izstādes apmeklētaju skaits pārsniedza 40000. Notikuma nozīmīgumu apliecina arī katru gadu veidotais apjomīgais un vizuāli bagātais katalogs krievu un angļu valodās.

ART MOSCOW un visas interesantākās tur skatāmās parādības kā liels notikums Maskavas mākslas dzīvē, tika plaši un kvalitatīvi atspoguļots daudzos specializētajos mākslas izdevumos, lietišķa rakstura laikrakstos un žurnālos, kā arī televīzijā – ORT un NTV kultūras un ziņu raidījumos. Īsu interviju TV kanālam KULTURA sniedza arī RĪGAS GALERIJAS ekspozīcijas kuratore Inese Riņķe.
Komplimentus par RĪGAS GALERIJAS projektu un ekspozīcijas augsto profesionālo līmeni izteica vairāki nozīmīgi mākslas eksperti un kuratori, viņu vidū arī mākslas zinātniece un nozīmīgas Maskavas galerijas XL vadītāja Jeļena Seļina, kas izvēlēta piedalīties starptautiskajā laikmetīgās mākslas izstādē ART BASEL.

RĪGAS GALERIJAS ekspozīcijā iekļautā Ginta Gabrāna videoinstalācija „Kā nokļūt TV” ir plašāka projekta “Starix” jaunākā versija. Manipulējot ar mēdiju stratēģija atmaskošanu, realitātē izspēlējot visdažādākās iespējas, autors sniedz padomus, kā „parastam” cilvēkam nokļūt televīzijā.
Ar projektu „Starix” (2001-2004) mākslinieks Gints Gabrāns (Hansabanka grupas 2004. gada Baltijas Mākslas balvas ieguvējs) piedalījies arī izstādē “Faster than History” Mūsdienu mākslas muzejā Kiasma, Helsinkos, un 26. Sanpaulu mākslas biennāles Latvijas ekspozīcijā.
Mākslinieka Leonarda Laganovska ART MOSCOW demonstrētā zīmējumu sērija “Tribīnes” tapusi laika posmā no 1988. gada līdz 2004. gadam. Šajos darbos mākslinieks atklāj varas un sabiedrības smalko attiecību pētījumus, tie ir kā piezīmes par varu, kas eksistējusi vienmēr – gan privātajā, gan sabiedriskajā sfērā, gan attiecībās starp vīrieti un sievieti, starp cilvēku un dzīvnieku. Mākslinieks sociāli politiskā kontekstā aplūko ideju kā padarīt komfortablu un dzīvei piemērotu tik netradicionālu objektu kā tribīnes.
Ekspozīcijā bija iekļauti arī Frančeskas Kirkes darbi „Siāmas dvīņi”, „Gulbis”, kas nav bijuši agrāk nekur citur eksponēti, un kurus autore radījusi īpaši šai izstādei, Ievas Iltneres gleznas „Pēc Men Reja” un „Aura”, kas turpina lielformāta darbu sēriju par Man Ray tēmu. Līga Purmale demonstrēja īpaši papildinātu neliela formāta gleznu sēriju “Sestdienas vakara kino”. Izstādē bija aplūkojamas arī Barbaras Gailes gleznas no mākslinieces personālizstādes „Atradumi” RĪGAS GALERIJĀ 2004. gada oktobrī - novembrī. Mākslinieks Ritums Ivanovs piedāvāja darbu sēriju „Trade Mark Beauty”, kuras tēli ir mediju starptautiskās industrijas pop zvaigznes, kuras kļuvušas par sava laikmeta skaistuma un dzīves stila etaloniem.
Ilmārs Blumbergs izstādē ART MOSCOW bija pārstāvēts ar lielformāta fotogrāfijām no mākslinieka personālizstādes „Lūgšana par redzēšanu”, kas 2005. gada aprīlī bija skatāma RĪGAS GALERIJĀ, un kuru apmeklēja ap 9000 skatītāju.
Par 2004. gada rudenī notikušo izstādi „Lūgšana par redzēšanu” San Ludovico baznīcā Venēcijā mākslinieks ir saņēmis Latvijas Mākslinieku savienības Gada Lielo balvu vizuālajā mākslā.
ART MOSCOW eksponētā Ilmāra Blumberga fotogrāfiju kolekcija (digitālā druka, fotofilmiņas apstrāde ar roku) demonstrē vīriešu torsus, kas, mākslinieka vārdiem runājot, savā ziņā „ir vieta, kur cilvēkā mājo sirds un dvēsele”. Ilmāram Blumbergam metaforiskais un simboliskais vienmēr ir bijis tuvs un izrietējis no reālā. Savukārt ar lūgšanu simboliku autors sevī tāpat kā jebkurā no mums vēlējies parādīt cilvēka suverēno pasauli un tās bagātību.

RĪGAS GALERIJAS projekts izstādē ART MOSCOW 2005RĪGAS GALERIJAS projekts izstādē ART MOSCOW 2005RĪGAS GALERIJAS projekts izstādē ART MOSCOW 2005