JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

LEONARDS LAGANOVSKIS
8. MARTS. VODKA, SEKSS, SMARŽAS

08.03.2007. - 28.03.2007.

No 2007. gada 8. līdz 28. martam Rīgas Galerijas I un II stāvā skatāma Leonarda Laganovska personālizstāde ”8. marts. Vodka, Sekss, Smaržas”. Izstādē būs eksponēti ap 100 darbu, aptverot visdažādākos vizuālās mākslas medijus – gleznas, zīmējumus, fotogrāfijas, digitāldrukas.

Izstādes pamattēma ir baudas – lietas, ieradumi, kas pakļauj sev cilvēku, no kurām viņš vairāk vai mazāk kļūst atkarīgs – vai tā ir vodka, vai vīns, erotika vai datorspēles. Šajā izstādē autors domājis par hedoniskām lietām, tādējādi tālāk attīstot tēmu, kuru aizsāka pirms trīs gadiem savā personālizstādē „Tiesības iekārot” Rīgas Galerijā, kas saņēma Latvijas Mākslinieku savienības Gada balvu vizuālajā mākslā nominācijā Labākā personālizstāde.

Izstādes ”8. marts. Vodka, Sekss, Smaržas” lielizmēra digitāldruku sērijā un gleznās būs redzamas visdažādākās Vodkas variācijas, piemēram, Perspektivnaya, Restorannaya Memorialnaya, Spalnaya Snotvornaya vai pat Osamabinladenskaya. Arī šoreiz uz darbiem varēs palūkoties no filoloģiskā aspekta iesaistoties mākslinieka tik iemīļotajās spēles ar valodu, kas ir viena no viņa mākslas tēmām un ierosmes avotiem. Kā uzskata pats autors: „Daudzas lietas šajā izstādē būs orientētas uz apmeklētāju ar humanitāro zināšanu bāzi, nesagatavots skatītājs ne visu sapratīs”. Leonards Laganovskis caur mākslu pievērsies valodas analīzei jau sen – gan valoda, gan šrifti, gan teksti, autoram vienmēr bijuši ļoti svarīgi un daudzkārt ekspluatēti viņa darbos. Laganovska mākslas pamats ir prāta konstrukcijas, kas attēlotas vizuāli, un tajās ir gan ironija, gan humors.

Izstādes nosaukumā pieminētā Seksa un erotikas tēma vijas cauri visiem izstādes darbiem, bet īpaši te jāatzīmē zīmējumu sērija Smaržas, kura demonstrē mākslinieka idejas par smaržu flakonu dizainu. Tajās par iedvesmas avotu autors izmantojis sievietes un vīrieša anatomiju.

Leonarda Laganovska māksla ir izteikti intelektuāla. Viņu interesē sociālas tēmas, kuras viņš vienmēr pastarpinātā veidā atspoguļo arī savā mākslā: vara, politika un sabiedrība, attiecības starp vīrieti un sievieti, pasaules dalījums dzimumos.

Leonards Laganovskis (dz. 1955) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļu. Viņa mākslinieciskās izteiksmes veidi ir daudzveidīgi, sākot no zīmējumiem, gleznām beidzot ar fotogrāfijām, objektiem. Mākslinieks guvis plašu starptautisku pieredzi, ilgu laiku dzīvojot Vācijā un aktīvi piedaloties tās mākslas dzīvē, organizējot personālizstādes un piedaloties grupu izstādēs ārvalstīs. Viņš saņēmis vairākas starptautiskas stipendijas: Berlīnes Kultūras fonda stipendiju (Vācija, 1991), Berlīnes Kultūras senāta stipendiju (Vācija, 1995), Mūsdienu Mākslas centra „Banffa”stipendiju (Kanāda, 1992) u.c. Leonards Laganovskis bijis Rīgas pilsētas galvenais mākslinieks. Mākslinieka darbi atrodami Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, Neue Berliner Kunstverein kolekcijā Berlīnē, Kupferstich Kabinett Berlīnē, Jane Voorhees Zimmerli mākslas muzejā Ratgersas Universitātē Ņujorkā, Igaunijas Mākslas muzejā Tallinā, nozīmīgās privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

Izstādi atbalsta:
OMNI RĪGA Brand Consultants
Riga Advertising Academy RADA
ROTOPLAST
SKIP INTRO
FLEX PRO


Publikācijas presē:
Ieva Puķe "Vodka, sekss, smaržas" // Diena - 2007. gada 8. marts
Ņikita Boldins "Vodka, sekss, smaržas" // 5 minūtes - 2007. gada 8. marts
Stella Pelše "Atkarību sortiments" // Kultūras Diena - 2007. gada 16. marts - http://www.diena.lv/kulturas_diena/lasit.php?id=300404