JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

ARNIS BALČUS
ZIEDI

14.01.2008. - 09.02.2008.

2008. gada 14. janvārī Rīgas Galerijā tiks atklāts Londonā dzīvojošā un strādājošā talantīgā autora Arņa Balčus jauns fotoprojekts „Ziedi“. Izstādi veidos lielizmēra krāsu fotogrāfijas, kas atklās savdabīgu stāstu par cilvēkiem kā zieda metaforu. Mākslinieks šo tēmu attīstījis fotografējot dažādu dzimumu (vīriešus, sievietes, transpersonas), rasu un vecuma cilvēkus viņu pašu mājās, kur pirms fotosesijas tiem bija jāizpilda uzdevums – jāizvēlas sev tīkamākā puķe vai augs. Modeļi fotografēti kaili, lai mazinātu iespēju apģērbam veidot to tēlus un raksturus. Cilvēki palikuši anonīmi, jo darbiem doti ziedu nosaukumi. Tā kā modeļi atrodas sev tuvā un drošā vidē un tiem ir zieds aiz kura „paslēpties“, fotogrāfijām piemīt dabiska atmosfēra, un kailums neveido diskomfortu ne modelim, ne skatītājam. Šis projekts arī tiecas rast atbildi, vai ziedi, gluži tāpat kā mājdzīvnieki, raksturo savus saimniekus.

Mākslinieka pirmā izvērstā personālizstāde „Epizodes“ Rīgas Galerijas abos stāvos notika 2006. gada septembrī, un tajā Balčus demonstrēja stāstus melnbaltās fotogrāfiju sērijās, kuri bija veidoti izmantojot B kategorijas filmu estētiku un komiksu mediju, apspēlējot stereotipiskus un banālus sižetus par mīlestību, tos apvēršot un radot jaunu asociāciju virkni.

Arnis Balčus guvis izglītību Vestminsteres universitātē Londonā (2005). Viņam bijušas vairākas personālizstādes Eiropas galerijās un muzejos. Šogad autors piedalījās prestižajā laikmetīgajai mākslai veltītajā mesā Zoo Art Fair Londonā. Viņš ir slavenā mākslas kritiķa un kuratora Mathew Bown galerijas mākslinieks, starptautiskās laikmetīgās mākslas izstādes Art Moscow dalībnieks. 2008. gada martā Arnis Balčus ar savu jaunāko projektu pārstāvēs Latviju laikmetīgās mākslas izstāžu top vietā „Vinzavod“ Maskavā.
Arņa Balčus darbi publicēti daudzos mākslas un stila žurnālos Eiropā un ASV (Dazed & Confused, The New York Magazine, SoulMag, Photographie, Black and White Magazine u.c.) un atrodas privātkolekcijās Lielbritānijā, ASV, Vācijā, Šveicē u.c.

Izstādi Rīgas Galerijā atbalsta:
Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Tipogrāfija ULMA

Papildus informācija:
http://www.arnisbalcus.co.uk
ARNIS BALČUS. Sword fern. 2006ARNIS BALČUS. PoinsettiaARNIS BALČUS. GerberaARNIS BALČUS. Matthiola