JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

VĒRTĪBAS. labāko darbu izlase 2012
IEVA ILTNERE, RITUMS IVANOVS, LĪGA PURMALE, MAIJA TABAKA, HENRIHS VORKALS, BARBARA GAILE, EVELĪNA DEIČMANE, SANDRA KRASTIŅA

21.12.2012. - 31.01.2013.

Māksliniece, IEVA ILTNERE, analizē cilvēku apsēstību ar materiālās pasaules priekšmetu kolekcionēšanu, krāšanu, arhivēšanu un eksponēšanu. Šī apsēstība ar mākslas grāmatu, laikrakstu, vinila plašu, vecu foto un radioaparātu kolekcionēšanu ir arī stāsts par mūsdienu patērētāju sabiedrības velmi veidot ap sevi aizvien iespaidīgāku priekšmetu kultūrslāni, lai vēlāk eksponētu to muzejos un privātos krājumos. Tā ir atsevišķu indivīdu apsēstība un entuziasms, kas saglabā kultūras sasniegumus visdažādākajās jomās.

Procesu, protams, „uzsilda” pasaules izsoļu namu plaši reklamētas gleznu, holivudas dīvu kleitu vai īpaši veca un reta vīna sensacionālās pārdošanas.

Lai gan pazīstam autori, kā spožu figurālās mākslas meistari, šajā izstādē māksliniece atsakās no tiešas cilvēku tēlu klātbūtnes, ļaujot priekšmetiem runāt par indivīda iekšējo pasauli un kaislībām.

 

Ieva Iltnere -- « Dažreiz šīs kolekcijas ir kā atmiņu dienasgrāmatas, dažreiz kā zudušā laika aizgājušo tehnoloģiju liecības. Stāsts par lietu dabu, par laika nenovēršamo plūdumu... »      

IEVA ILTNERE. PARĪZES KOLEKCIJA. 2012IEVA ILTNERE. PLAUKTS. 2012RITUMS IVANOVS. XXX. SYMBOL OF ILLUSION. 2012RITUMS IVANOVS. KEITA MOSALĪGA PURMALE. ATSKATS 8. 2009.-2012LĪGA PURMALE. ATSKATS 5. 2009.-2012MAIJA TABAKA. NAKTS. 2010MAIJA TABAKA.MAIJA TABAKA,.SANDRA KRASTIŅA.SANDRA KRASTIŅA.EVELĪNA DEIČMANE.EVELĪNA DEIČMANE.BARBARA GAILE. LIBELLULE BLEUE. 2010