JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

RITUMS IVANOVS
PUBLISKAIS UN PRIVĀTAIS

18.12.2012. - 20.12.2012.


PUBLISKAIS UN PRIVĀTAIS

18.decembrī RĪGAS GALERIJĀ Rituma Ivanova izstādē „Publiskais un privātais” atklās bijušā Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera oficiālo portretu

Populārākajam jaunākās paaudzes gleznotājam un pieredzējušam portretistam  Ritumam Ivanovam ir uzticēta bijušā valsts prezidenta Valda Zatlera oficiālā portreta gleznošana.

Strādājot pie oficiālā Valda Zatlera portreta Ritums Ivanovs ir atgriezies pie klasiskās eļļas glezniecības tehnikas un gleznojis portretu atbilstoši parādes portreta kanoniem.

Publika, kas pieradusi atpazīt gleznotāju Ritumu Ivanovu pateicoties viņa unikālajai svītrojuma glezniecības manierei būs pārsteigta – precīza gandrīz akadēmiskā tradīcijā gleznota Valda Zatlera seja izstrādāta smalkākās detaļās un atpazīstama arī katra oficiālā regālija.

Tas pilnībā atbilst Latvijas Valsts prezidenta kancelejas un speciālās komisijas izvēlētiem noteikumiem un turpina gleznotāja Miervalda Poļa atrasto stilu, attēlojot oficiālos portretos bijušos prezidentus Vairu Vīķi Freibergu un Gunti Ulmani.

Pārsteigums skatītājiem ir mākslinieka paralēli gleznotais otrs Valda Zatlera portrets, kas izpildīts Rituma Ivanova unikālajā glezniecības stilā – mūsdienu digitalizācijas ēras simbola štrihkodu svītrojumā. Šajā portretā autors ir atteicies no ārējās oficiālās atribūtikas un pievērsies bijušā prezidenta rakstura atklāsmei personiskākā gaisotnē. Šis portrets ir tuvāks Rituma Ivanova gleznotam J. Čakstes portretam, kas pieder  Saeimai un ir eksponēts Saeimas telpās. 

Ritums Ivanovs dz. 1968.gadā Cēsīs / Latvija

 1994 beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu.

 1994 – 1995 Humbolta Universitāte, Kalifornija / ASV.

Vienīgais starp latviešu laikmetīgās mākslas pārstāvjiem kopā ar Līgu Purmali piedalījās Sotheby’s izstādē 2009. gadā Londonā.

Darbi nozīmīgākajās publiskajās kolekcijās:

 

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīga / Latvija

Valsts Tretjakova galerija, Maskava / Krievija

Igaunijas Nacionālais mākslas muzejs, Tallina / Igaunija

Latvijas Republikas Saeima, Rīga / Latvija

Private Museum, Minstere / Vācija

KUNTSHALL. Würth kolekcija, Schwäbisch Hall, pie Frankfurtes / Vācija


 LTV Andreja Volmāra reportāža:

http://www.ltv.lv/zinas/kultura/maksla/publisko-bijusha-prezidenta-valda-zatlera-portretu.a17609/