JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

LABDARĪBAS IZSOLES IZSTĀDES LIKTEŅDĀRZA ATBALSTAM

08.03.2012. - 20.03.2012.

Trīs galerijās RĪGAS GALERIJĀ, Ivonnas  Veihertes  mākslas galerijā, Galerijā 21  trīs izstādēs tiks eksponēti 99 mākslas objekti - gleznas, grafikas, fotogrāfijas, skulptūras, unikāli rokraksti un manuskripti. 

Izstāžu fokusā – laikmetīgā māksla ar nozīmīgām fotogrāfijas un tēlniecības kolekcijām - Gļebs Panteļejevs, Olga Šilova un Latviju Venēcijas biennālēs pārstāvošie autori Inta Ruka un Gints Gabrāns, Purvīša balvas ieguvēja Katrīna Neiburga ar operai JEVGĒNIJS OŅĒGINS scenogrāfijas metiem.

Vērienīgā ekspozīcijā Rīgas Galerijā 1. un 2. stāvā izstādīti latviešu glezniecības scēnas lielmeistaru Džemmas Skulmes, Felicitas Pauļukas, Birutas Baumanes, Ģirta Muižnieka, Ievas Iltneres, Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova, Helēnas un Ivara Heinrihsonu, Rituma Ivanova, Līgas Purmales darbi. 96 mākslas darbus Likteņdārza atbalstam atvēlējuši 86 mākslinieki. Izsolē iekļauti arī 11 dāvinājumi – gleznas, rokraksti, manuskripti.

Nozīmīgs ir jaunākās paaudzes popularitāti ieguvušu autoru sniegums, to vidū provokatīvais Kristians Brekte, Otto Zitmanis, Andra Eglīša lielformāta gleznojums.

Leonarda Laganovska Vecās un Jaunās Derības digitālās izdrukas (šo darbu eksemplāri atrodami topošās Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijā) un 80-to gadu Andra Brežes, Gunāra Lūša sociāli ievirzītie darbi kā liecība aizgājušajam laikmetam.

 

Pilns izsoles eksponātu katalogs atrodams

http://izsole.liktendarzs.lv/

Vērtīga izsoles daļa ir rūpīgi atlasīti reti rokraksti un skices - Imanta Ziedoņa VISIEM TIEŠĀM IR NEĒRTI. Džemmas Skulmes 1988. gada Mežaparkā estrādē nolasīts Manifests KĀDS SAVĀDS PROCESS, Aleksandra Čaka Niklāvam Strunkem veltīts dzejolis, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas autora starptautiski atzīta arhitekta Gunāra Birkerta GAISMAS PILS zīmētā skice.

KOKNESES FONDS Likteņdārzam veltītu izsoli rīko otro gadu, iegūtie līdzekļi paredzēti Likteņdārza amfiteātrim.

 

IZSOLE

20. martā pl. 20:30 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē.

PIEEJAMS DRUKĀTS KATALOGS

 

LABDARĪBAS KONCERTS

„LATVIEŠU MŪZIKAS DĀRZS” Latvijas Nacionālajā operā 20. martā pl. 19:00

Programmā Jāņa Mediņa un Artura Maskata mūzika, LNO operas orķestris un solisti, diriģenti Modests Pitrens un Andris Veismanis, Latvijas Radio koris un pianists Reinis Zariņš. 

 

vairāk par izstādi TV24 sižetā :  http://www.youtube.com/watch?v=p3ZDYxd5W2k&list=UUQB69U7cGby3uO7_huaiMVw&index=6&feature=plcp


MAIJA TABAKA.IVARS POIKĀNS. ZAĶIS AR IZEJU. 2010FELICITA PAUĻUKA. IRĒNA. 1973