JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

BARBARA GAILE
GLEZNU MISTERIOZĀ DZĪVE

28.02.2008. - 22.03.2008.

Izstādes nosaukums «Gleznu misteriozā (noslēpumainā) dzīve» ir aizgūts no profesora Eduarda Kļaviņa rakstītā kataloga ievada 2004. gada Barbaras Gailes personālizstādei «Atradumi» Rīgas Galerijā: «krāsu tonalitāte mainās atkarībā no apgaismojuma, no skatītāja kustības gar gleznu, un tādējādi tās netverami misteriozā dzīve iegūst papildu kvalitātes.» Pie šī projekta autore strādājusi 2 gadus un radījusi 18 jaunas gleznas.
Autore ilgstoši strādā pie gleznu faktūras un krāsām, šeit īpaša nozīme ir krāsas izlīdzināšanai, ierīvēšanai, speciālu tehnoloģisku paņēmienu (pigmentu, laku, purpura, zelta) izvēlei, lai panāktu „dūmakainu, apsūbējušu un nespožu spoguļu virsmu kopumu”. Visa izstāde ir veltījums noslēpumam - emocijas, sajūtas, kas pārceltas krāsās.
Helēna Demakova par Barbaras Gailes darbiem rakstīja : «Viņas abstrakcijas ir tikpat abstraktas kā jūras fragments, kuru ietekmē daudzi apstākļi, vai kā dabas untumiem un cilvēka pieskārieniem pakļauta eksotiska koka lapa. Kāds viņas darbos varētu saskatīt palielinātus mirkopasaules fragmentus vai saspiestas un kartografētas makronorises, kuras atspoguļo psiholoģisko, nevis materiālo vidi, no pēdējās apliecinot vien cilvēciskā pieskāriena baudu.»

Barbara Gaile (dz. 1968. g.) kopš 90. gadu sākuma dzīvo un strādā Parīzē.
Māksliniece :
• absolvējusi Rīgas Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolu,
• mācījusies Lielbritānijā, Sanderlendas universitātē glezniecības nodaļā,
• 1995. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā glezniecības nodaļā.

Barbara Gaile saņēmusi 5 nozīmīgus apbalvojumus :
• Bornhauzena-Molināri balvu (Francija, 2000),
• Francijas nopelnu un pašaizliedzības sudraba medaļu mākslā (Francija, 1998),
• Galveno balvu Sorosa Mūsdienu mākslas centra-Rīga izstādē GEO-ĢEO (Latvija, 1996),
• «Gada gleznas» balvu Agijas Sūnas galerijā (Latvija, 1995)
• Evas Langes balvu (Zviedrija, 1994).

Mākslinieces darbi atrodas Valsts Mākslas muzeja un Pedvāles brīvdabas mākslas muzeja kolekcijās, kā arī vairākās privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs. Līdz šim Barbara Gaile sarīkojusi 7 personālizstādes, reprezentējusi Latvijas mākslu Starptautiskajā Laikmetīgās Mākslas izstādē Art Moscow Krievijā un ekspozīcijā « Pārsteidzošā Latvija » Francijā 2005. gadā.
BARBARA GAILE. Purpurs. 2007