JAUNUMI
IZSTĀDES PROGRAMMA ARHĪVS MĀKSLINIEKI
MĀKSLA 20.gs MĀKSLA
PROJEKTI GADA TIRGI PAR MUMS E-PASTS

IEVA ILTNERE
APSĒSTĪBA/ OBSESSION

28.07.2011. - 03.09.2011.

Izstādes kuratore: Inese Riņķe

Rīgas Galerijā tiks demonstrēti IEVAS ILTNERES jaunākie darbi, kas tapuši 2010. un 2011. gadā. Māksliniece analizē cilvēku apsēstību ar materiālās pasaules priekšmetu kolekcionēšanu, krāšanu, arhivēšanu un eksponēšanu. Šī apsēstība ar mākslas grāmatu, laikrakstu, vinila plašu, vecu foto un radioaparātu kolekcionēšanu ir arī stāsts par mūsdienu patērētāju sabiedrības velmi veidot ap sevi aizvien iespaidīgāku priekšmetu kultūrslāni, lai vēlāk eksponētu to muzejos un privātos krājumos. Tā ir atsevišķu indivīdu apsēstība un entuziasms, kas saglabā kultūras sasniegumus visdažādākajās jomās.

Procesu, protams, „uzsilda” pasaules izsoļu namu plaši reklamētas gleznu, holivudas dīvu kleitu vai īpaši veca un reta vīna sensacionālās pārdošanas.

Jaunākā izstāde maijā ar panākumiem tika eksponēta prestižajā 7. Starptautiskajā Mūsdienu mākslas izstādē VIENNAFAIR 2011 Vīnē.

Lai gan pazīstam autori, kā spožu figurālās mākslas meistari, šajā izstādē māksliniece atsakās no tiešas cilvēku tēlu klātbūtnes, ļaujot priekšmetiem runāt par indivīda iekšējo pasauli un kaislībām.

Ieva Iltnere -- « Dažreiz šīs kolekcijas ir kā atmiņu dienasgrāmatas, dažreiz kā zudušā laika aizgājušo tehnoloģiju liecības. Stāsts par lietu dabu, par laika nenovēršamo plūdumu... »       

Ieva Iltnere ir viena no spožākajām un radoši piepildītākajām savas paaudzes latviešu māksliniecēm. Autore izstādēs piedalās kopš 1978. gada. Ieva Iltnere ir radījusi savu tēlu sistēmu ar atpazīstamu un spilgti individuālu rokrakstu. Viņas formālā stila izvēli ietekmē uz gleznieciskiem pustoņiem balstīta askētiska krāsu skala, raksturīgs klusināts kolorīts un diskrēta intonācija.

 

Darbi kolekcijās:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā

Latvijas Mākslinieku savienības krājums,

Valsts Tretjakova galerijā Maskavā,

Ludviga muzejā Āhenē, Vācija,

Jane Voorhees Zimmerli mākslas muzejā Ņūdžersijā, ASV,

privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

IEVA ILTNERE. KRĀJUMS. 2011IEVA ILTNERE. ZUDUŠO LAIKU MEKLĒJOT. 2011IEVA ILTNERE. PAR MĀKSLU. 2011IEVA ILTNERE. SUVENĪRI. 2011IEVA ILTNERE. KOLEKCIJA. VINILS. 2010IEVA ILTNERE. TROFEJAS. 2010IEVA ILTNERE. ARHĪVS. 2011